http://koupit-viagru-2015.cz/

Návod na používání nástroje Zoom

Zde jsou základní informace a návod na používání nástroje Zoom Cloud Meetings

 • Zoom je profesionální nástroj na konferenční hovory. 
 • Licence zdarma umožňuje neomezené hovory ve dvou. Konferenční hovory více než 2 účastníků mají limit 40 minut. (Pak je možné konferenční hovor spustit znovu.) Nejlevnější placená licence vyjde přes 400,- Kč měsíčně. 
 • Zoom je možné používat v aplikaci v mobilu s Androidem, v iPhonu/iPadu, dále v aplikaci v počítači nebo i bez instalace aplikace přímo v internetovém prohlížeči. 
 • Kvalita spojení závisí na stabilitě internetového připojení, ovšem s většinou běžných připojení nebudete mít žádný problém. Moje pomalé připojení (8Mbs dovnitř / 2 Mbs ven) funguje bez problémů. 
 • V případě problémů s pevným internetem je možné použít připojení přes mobilní data. T-mobile kvůli virové krizi dočasně nechal firemním zákazníkům všechna data neomezená, takže pokud jste v privátní síti, tak se můžete připojit přes mobil  a dosáhnout i výrazně vyšších rychlostí (v mém případě 50 Mbs dovnitř / 30 Mbs ven).  Připojit se můžete buď přímo v mobilní aplikaci Zoom, nebo zapnutím na mobilu "Wifi hotspot" a připojením počítače přes wifi k mobilu). 
 • Velmi doporučuji použít k hovoru sluchátka s mikrofonem (např. sluchátka od mobilu). Odstraníte tím řadu problémů se zpětnou vazbou, ozvěnou a kvalitou zvuku.   
 • V případě, že vás ostatní slyší trhaně, pravděpodobně to znamená, že je problém s rychlostí vašeho odchozího spojení a v tom případě zkuste vypnout váš obraz tlačítkem "Stop video" v Zoom okně dole (na iPhonech nahoře) a posílejte ostatním jen váš hlas.

  vypnout-video
 • Pro zúčastnění se konferenčního hovoru není třeba mít účet ve službě Zoom Cloud Meetings. Stačí mít aplikaci Zoom, nebo jen internetový prohlížeč. Pro vytváření nových hovorů, ke kterým se ostatní přihlásí, je nutné se na stránkách zaregistrovat a se svým uživatelským jménem a heslem se přihlásit do aplikace Zoom. Pak lze vytvářet nové konferenční místnosti atd.

 

Instalace je velmi jednoduchá a zvládne ji téměř každý i bez tohoto návodu. Podrobný návod na instalaci a použití:


1. Mobilní aplikace v Androidu

2. Mobilní aplikace v iPhonu

3. Aplikace v počítači s Windows

4. Prohlížeč v počítači bez instalace aplikace

  

 


 

1. Mobilní aplikace v Androidu:

 1. Otevřete obchod Google Play (v apikaci mobilu nebo v prohlížeči na počítači), najděte a nainstalujte aplikaci "Zoom Cloud meetings". 

  zoom-google


 2. Aplikaci spustíte jednoduše tím, že klepnete na odkaz naplánované konference v Google kalendáři nebo v mailu s pozvánkou.
  (Odkaz je např. https://us04web.zoom.us/j/123940524).

  Screenshot 2020-03-20-10-15-46


 3. Pokud nejste v aplikaci přihlášeni, budete vyzváni k zadání svého jména, pod kterým budete vidět v konferenčním hovoru.
  Screenshot 2020-03-20-10-16-32


 4. Při prvním spuštění aplikace Zoom musíte potvrdit smluvní podmínky aplikace klepnutím na "I agree". Aplikace vás také upozorní, že budete vyzváni k udělení oprávnění systému Android. To potvrdíte tlačítkem "Got it".
  Screenshot 2020-03-20-10-16-38   Screenshot 2020-03-20-10-16-51

 5. V okně aplikace dole musíte zvolit tlačítko "Join audio" a pak "Call via Device Audio", abyste se připojili se svým hlasem do konference. Při prvním spuštění si Zoom vyžádá souhlas Androidu s oprávněním používat mikrofon. Stejně tak pokud zvolíte "Start video".
  Screenshot 2020-03-20-10-37-12   Screenshot 2020-03-20-10-16-58
 
 
 
 
 

2. Mobilní aplikace v iPhonu

 

 1. Najděte a nainstalujte aplikaci "Zoom Cloud Meetings" v App store v mobilní apliakci nebo v internetovém prohlížeči na počítači.
  zoom-iphone


 2. Aplikaci spustíte jednoduše tím, že klepnete na odkaz naplánované konference v Google kalendáři nebo v mailu s pozvánkou. (Odkaz je např. https://us04web.zoom.us/j/123940524).
  IMG 0062


 3. Pokud nejste v aplikaci přihlášeni, budete vyzváni k zadání svého jména, pod kterým budete vidět v konferenčním hovoru.
  IMG 0063


 4. Při prvním spuštění aplikace Zoom musíte potvrdit smluvní podmínky aplikace klepnutím na "I agree". 
  IMG 0064    

 5. V okně aplikace musíte při prvním spuštění povolit používání fotoaparátu tlačítkem OK. Poté tlačítkem "Join with video" spustíte konferenční hovor.
  IMG 0065   IMG 0066


 6. Pak musíte potvrdit ještě souhlas používáním mikrofonu tačítkem "OK" a s připojením hovoru přes internet tlačítkem "Call using Internet Audio".
  IMG 0067    IMG 0070

 

 

 

 

3. Aplikace v počítači s Windows

 1. Stáhněte si soubor "ZoomInstaller.exe" kliknutím na odkaz "Zoom Client for Meetings" ze stránky zoom.us/download.
  zoom-win


 2. Spusťte stažený soubor a potvrďte instalaci.
  zoom-win2

 3. Aplikaci spustíte jednoduše tím, že klepnete na odkaz naplánované konference v Google kalendáři nebo v mailu s pozvánkou. (Odkaz je např. https://us04web.zoom.us/j/123940524).
  zoom-win3


 4. Máte-li správně nainstalovanou aplikaci Zoom, nabídne se vám spuštění odkazu v aplikaci Zoom.
  zoom-win4 5. Po otevření aplikace musíte povolit použití mikrofonu z počítače tlačítkem "Join with Computer Audio".
  zoom-win5

 

 

 

 

 

 

 

4. Prohlížeč v počítači bez instalace aplikace

 

Zoom je možné používat na počítači v internetovém prohlížeči i bez instalace jakékoliv aplikace. (Použití samostatné aplikace je ale uživatelsky příjemnější.)

 

 1. Klepněte na odkaz naplánované konference v Google kalendáři nebo v mailu s pozvánkou. (Odkaz je např. https://us04web.zoom.us/j/123940524).
  zoom-win3


 2. Zavřete výzvu ke spuštění aplikace Zoom, klepněte na odkaz "click here", znovu zavřete výzvu ke spuštění aplikace Zoom a dole klepněte na odkaz "start from you browser". Tím se vám Zoom otevře přímo v okně prohlížeče. 
  chrome2


 3. Pak tlačítkem "Join Audio by Computer" povolte používání zvuku z počítače.
  chrome3


 4. V některých případech vás systém Windows vyzve k potvrzení souhlasu s používáním mikrofonu a kamery v daném prohlížeči.
  chrome4

 

 


COVID-19: Kvůli ochraně starších a jinak rizikových návštěvníků našich bohoslužeb jsou pravidelná setkání dočasně zrušena a přesunuta on-line na YouTube.